Događanja

Program proslave Dana Grada Komiže i zaštitnika Sv. Nikole 2018. "Doni Svetega Mikule"

DatumDogađaj
01.12. subota

17:00-20:00 Boćalište-Turnir parova Sv. Mikula 2018.-kvalifikacije-BK Komiža

02.12. nedjelja

17:00-20:00 Boćalište-Turnir parova Sv. Mikula 2018.-kvalifikacije-BK Komiža

03.12. ponedjeljak

10:00 Split-start regate Sv. Nikola za samce i dvojce 2018.-JK Mornar
18:00 Atrij Spomen doma-Otvaranje izložbe:“Viški lovci i njihovi psi“, autora Željka Vojkovića

05.12. srijeda

09:00 Spomen dom - umjetnička organizacija 'Licem u lice': 'Ježeva kućica'
10:00 Bašta - Druženje s korisnicima Doma za starije i nemoćne osobe Vis
16:00 Boćalište – finale turnira „Škola boćanja“-BK Komiža
17:00 Dječji vrtić-Sveti Nikola u vrtiću
18:00 Boćalište-finale Turnira parova „Sv. Mikula 2018.“-BK Komiža
20:00 Spomen dom - klapski koncert: klape "Gusarica" , "Komiža"i „Liket“
- dodjela nagrada za pobjednike regate

06.12. četvrtak

09:00 Galerija "Boris Mardešić" – Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Komiže
10:30 Crkva sv. Nikole (Muster) - spaljivanje žrtvenog broda i Sveta misa
18:00 Spomen dom-Školska priredba-OŠ Komiža
19:00 Komuna-Otvorenje izložbe fotografija Borisa Kragića-udruga Palagruza

07.12. petak

17:00 Komuna/Jurkovica-Radionice za mlade „Barake Palagruzone“:Škova-udruga Palagruza

08.12. subota

10:00 Riva-prigodna prodaja božićnih ukrasa: Dječji vrtić, SŠ „Antun Matijašević Karamaneo“
10:00 Jurkovica-Radionice za mlade „Barake Palagruzone“: Gundule;Škira-udruga Palagruza
11:00 Galerija „Boris Mardešić“-otvaranje izložbe „Tragom Petra Hektorovića“ i uprizorenje „Ribanja i ribarskog prigovaranja“ –OŠ „Petra Hektorovića“ Stari Grad
17:00 Komuna /Jurkovica-Radionice za mlade“ Barake Palagruzone“: Kalanko; Rokel;Krocul-udruga Palagruza
20:00 Spomen dom-koncet zbora Brodosplit
22:00 Moto klub –rok koncert „PROBLEM CHILD“ i „POJAVE“

09.12. nedjelja

10:00 Jurkovica-Radionice za mlade „Barake Palagruzone“:Škira;Krocul-udruga Palagruza

Organizatori:
Grad Komiža, Turistička zajednica Grada Komiže
Suorganizatori:
JK Mornar, udruga "Palagruza", Moto klub "Garbin", Osnovna škola "Komiža", Dječji vrtić "Komiža", Boćarski klub "Komiža", SŠ „Antun Matijašević Karamaneo“, NC Komiža


Svibanj 2018.

DatumDogađaj
25.- 27.05.

27. Komiška regata


Lipanj 2018.

DatumDogađaj
15.- 26.06.

10. Festival mora / festival of the sea- Rota Palagruzona


Srpanj 2018.

DatumDogađaj
06.07.

Amatersko kazalište „Ranko Marinković“:“Ne motaj se po kući gola“, kazališna predstava | Spomen dom, 21 h

08.07.

Pepe kalafot, večer poezije | Komuna, 21 h

12.07.

Jasna Antolović: “Sredozemna medvjedica - 25 godina sustavnog monitoringa“, predavanje | KC „Ivan Vitić“, 21 h

13.07.

Davor Rostuhar:“Polarni san“, multimedijalno predavanje | galerija „Boris Mardešić“, 21 h

16.07.

Danijel Frka:“Podmorje otoka Visa“, predavanje | KC „Ivan Vitić“, 21 h

18. – 22.07.

Big game fishing, koncerti (18.07. klapa Intrade, 19.07. Disco Inferno, 20.07. Kopito, 21.07. Goran Karan&Vagabundo) | riva

18.07.

Festival orguljaške baštine otoka Visa - Krešimir Has, koncert | Gospa Gusarica, 21 h

19.07.

Festival vina i otočnih proizvoda uz degustaciju i klapsku pjesmu | iza Nove crikve - 21 h

22.07.

Teatar Rugantino: “Za umrijet od smijeha“, kazališna predstava | Spomen dom, 21 h

25.07.

Festival orguljaške baštine otoka Visa- Nina Kobler, Krešimir Marmilić, Milan Hibšer, koncert | Gospa Gusarica, 21 h

27.07.

Alen Vitasović&band, koncert | igralište, 22 h

28.07.

Čitanje književne grupe 90+ | dvorište ispred knjižnica RM, 21 h

29.07.

Klapa Komiža i Pave Zaninović, klapski koncert | Trg Gospe od Sedam žalosti, 21 h

31.07.

Festival orguljaške baštine otoka Visa - Mirko Jankov, koncert | Gospa Gusarica, 21 h


Kolovoz 2018.

DatumDogađaj
01. – 22.08.

BESA Festival

03.08.

Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti, HVIDRA-a Vis | riva, 21 h

04.08.

Ribarska noć - Alen Nižetić & band, HGG Vis

08.08.

Festival orguljaške baštine otoka Visa - Sonja Runje, Borna Barišić, koncert | Gospa Gusarica, 21 h

10. – 11.08.

Streetball | riva

11.08.

Jurica Pađen i Aerodrom, koncert | igralište, 22 h

13.08.

Festival orguljaške baštine otoka Visa - Ivan Đuzel, Ursa Vukman, koncert | Gospa Gusarica, 21 h

16. – 17.08.

Svjetsko prvenstvo u škovi „Doni Jurkovice“ - udruga Palagruza

19.08.

Bend Bang Bang, koncert za mlade | riva, 22 h

20.08.

Klapa komiža i pjesnik Pave Zaninović | galerija Borisa Mardešića | 21:00h | ulaz slobodan

21.08.

predstavljanje romana godine“Druga strana slutnje“, autora Nikše Sviličića | Komuna, 21 h

22.08.

„Hod po rubu, s Ivicom“, predstavljanje monografije o Ivici Vidoviću | Galerija Borisa Mardešića, 21 h

23.08.

Jasna Bilušić&band, koncert | dvorište OŠ Komiža, 21 h

24.08.

Festival orguljaške baštine otoka Visa - Pavao Mašić, koncert | Gospa Gusarica, 21 h

26.08.

“Dobro se dobrim vraća“, Produkcija Z, lutkarska predstava za djecu | Spomen dom, 20:00 h

31.08.

Biševska noć, Pink panter & klape | riva, 21 h

31.08.

5. Mandolina Comesa, mandolinski koncert | Gospa Gusarica, 21 h


Rujan 2018.

DatumDogađaj
21.- 23.09.

9. Dani Ranka Marinkovića

12.- 16.09.

Goulash disco festival

08.09.

Proslava blagdana Male Gospe | Podšpilje

14.09.

8. Dani rogača
OBILAZAK MLINA ZA MLJEVENJE ROGAČA, polazak u 9 :30 (ispred PZ Komiža)
IZLOŽBENA PRODAJA KOLAČA OD ROGAČA / PROGRAM ZA DJECU, 17:30 - Riva

02.09.

„Političar“- Slavko Sobin, kazališna predstava, B Glad Produkcija | Spomen dom, 21 h

01.09.

5. Mandolina Comesa, mandolinski koncert | Komuna, 21 h


Kino Mediteran Komiža, raspored

Datum

Film

Pratite nas na Facebook-u.

Sve naše vijesti i novosti, događanja, video i fotografije.